ساخت آبجکت در ۳D Max

مدل سازی در تری دی مکس

ساخت آبجکت یا به عبارتی دیگر مدلینگ یکی از بخشهای محبوب بسیاری از کاربران تری دی مکس است.

اگرچه آبجکتهای آماده بی شماری  همانند archmodel در بازار وجود دارد و به راحتی می توان از آنها استفاده نمود، اما ساخت آبجکت امری اجتناب ناپذیر بوده و کاربر تری دی مکس به طور حتم می بایست آنرا بیاموزد.

ساخت آبجکت ساخت آبجکت

ساخت آبجکت :

اگر بخواهیم به زبان ساده توضیح دهیم، عده ای از مهندسین و یا کاربران ۳d max صرفا آبجکت آماده کار هستند. به این معنی که جهت طراحی یک فضا فقط و فقط از آبجکتهای موجود در بازار استفاده کرده و توانایی خلق شیئی جدید را ندارند.

طراحی این افراد بسیار زیبا و شکیل است اما اشکال زمانی نمایان می شود که آنها بخواهند پارامتری خارج از اشیاء موجود در لیست بسازند.

یک طراح زبده و ماهر طراحی است که خود توان خلق اشیاء را داشته باشد و به کمک آبجکتهای آماده بر زیبایی آن بیافزاید و یا در صورت لزوم با ایجاد تغییرات بر روی آبجکتهای آماده آنرا به فرم دلخواه خود درآورد.

یکی از مزیتهای بزرگ آموزشگاه سیمرغ در آموزش اصول ساخت آبجکت است و برخلاف بسیاری از موسسات که صرفا از آبجکتهای آماده جهت آموزش بهره می برند، این موسسه اصول ساخت صفر تا صد تمامی آبجکتها را آموزش داده و کارآموز را برای ورودی قوی و موثر به بازارکار آماده می سازد.

طراحی و ساخت آبجکت توسط یکی از کارآموزان سیمرغ

ساخت آبجکت

در تصویر فوق یک به یک اجزای موجود در صحنه توسط کارآموز ساخته شده و در آن به هیچ عنوان از آبجکتهای آماده استفاده نشده است.

استفاده نکردن از آبجکتهای آماده این برتری را به شما می بخشد که زمانی که مدلی همانند تصویر فوق در مقابل شما قرار بگیرد، شما به راحتی می توانید آنرا متناسب با سلیقه و خواست مشتری طراحی و پیاده سازی کنید در غیر اینصورت به مشکل بر خواهید خورد

ثبت نام کلاسهای تری دی مکس

 

1 Trackback / Pingback

  1. آموزشگاه 3d max | سنگ ساختمانی شرکت چلیپا

Leave a Reply